Wybierz język

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

eurocol
850 EUROFINISH OIL WAX

850

Wosk twardy olejny do użytku domowego i komercyjnego, półmatowy, antypoślizgowy.

850_eurofinish%20oil%20wax_2.5kg_small.jpg
  • msds_eurocol_850_eurofinish_oil_wax_sm_pl.pdf

    msds_eurocol_850_eurofinish_oil_wax_sm_pl.pdf

  • pdf-specyfikacja-produktu.pdf

    pdf-specyfikacja-produktu.pdf

  • pz_850-oilwax_r9_2020_pl.pdf

    pz_850-oilwax_r9_2020_pl.pdf

  • pz_850_atest pl.pdf

    pz_850_atest pl.pdf

  • Opis produktu
    TODO
    Baza surowcowa : Rozpuszczone kombinacje olejów i wosków.
    Kolor : Żółtawy.
    Połysk : Półmat
    Konsystencja : Średniolepka.

    Korzyści z produktu:
    • Gotowa do użycia, utwardzający się oksydacyjnie, głęboko penetrująca mieszanka wysokiej jakości naturalnych wosków i olejów naturalnych do impregnacji i konserwacji chłonnych podłóg drewnianych wykonanych z twardego i miękkiego drewna, desek, podłóg sprężystych, bruku drewnianego, korka i szlifowanych płyt OSB
    • Może być stosowany w obiektach użyteczności publicnej o wysokich i ekstremalnych wymaganiach
    • Do użytku w pomieszczeniach
    • Do nakładania wałkiem i szpachlą
    • Produkt można stosować na ogrzewanie podłogowe.
    • Antypoślizgowe, grupa oceny R9 zgodnie z niemiecką normą BGR 181. Proszę sprawdzić kartę charakterystyki!
    • Produkt budowlany przetestowany pod kątem emisji zgodnie z zasadami DIBt.

  • Dane techniczne
    Zużycie : około. 50 ml/m² w zależności od rodzaju drewna i usłojenia (włókna poprzeczne np. bruk drewniany)
    Wydajność opakowania 2,5 l: ok. 50 m² na warstwę przy aplikacji wałkiem.
    Czas wiązania : Pełne utwardzenie po 14 dniach.
    Palność : Łatwopalny.
    Odporność na mróz : Tak.
    Możliowść użytkowania : Pierwsze ostrożne użycie po 24 godzinach.
    Cechy szczególne : Antypoślizgowy, R9.
    Gęstość : 0,89 g/cm³
  • Zastosowanie
    Do impregnacji i pielęgnacji podłóg drewnianych i korka.
  • Stosowanie
    Magazynowanie : Oryginalnie, szczelnie zamknięte opakowania w temperaturze poniżej 30 °C
    Narzędzia : Wałek welurowy z krótkim włosiem, szpachla parkieciarska.
    Czas odparowania/oczekiwania : Około 8 - 10 godzin. *
    Przydatność do użycia : Około 60 miesięcy w oryginalnym opakowaniu. Po użyciu szczelnie zamknąć i zużyć tak szybko, jak to możliwe.
    Odporność na mróz : Tak.
    Uwagi :  Przestrzegać kart technicznych oraz bezpieczeństwa wszystkich stosowanych materiałów !
    Wg DIN 18356 należy zaolejowane i zaimpregnowane parkiety/podłogi drewniane oraz korkowe systematycznie czyścić i pielęgnować. W tym celu polecamy środki pielęgnacyjno-czyszczące Forbo Eurocol. W razie potrzeby prosimy o zwrócenie się
    do nas o instrukcję.
    Prosimy przekazać zalecenia pielęgnacyjne końcowemu użytkownikowi.
    Użyte do zabezpieczenia podłogi drewnianej/korkowej pady, szmatki, szczotki itp, po użyciu natychmiast umyć lub przechowywać w hermetycznym pojemniku (bez dostępu powietrza) – istnieje niebezpieczeństwo samozapłonu !

    *-orientacyjne dane laboratoryjne, mogą ulegać zmianie w zależności od warunków na budowie.

    Zużycie:
    około. 50 ml/m² w zależności od rodzaju drewna i usłojenia (włókna poprzeczne np. bruk drewniany)
    Wydajność opakowania 2,5 l: ok. 50 m² na warstwę przy aplikacji wałkiem.

    Podłoże:
    • Podłoże musi być stabilne, odporne na nacisk i pękanie, suche, bez pęknięć i rys, nie zatłuszczone, nie zakurzone. Warstwy osłabiające przyczepność emulsji (oleje, woski, silikony, środki pielęgnacyjne) należy usunąć.
    • W przypadku stwierdzenia wad podłożą należy je zgłosić w formie pisemnej.
    • Po szlifie gruboziarnistym należy wypełnić fugi zebranym pyłem szlifierskim, zmieszanym z odpowiednim spoiwem (szpachlą).
    • Szlif drobnoziarnisty uzależniony jest od gatunku drewna. Należy zastosować taki rodzaj siatki szlifierskiej, która nie spowoduje powstania niechłonnej powierzchni podłogi, uniemożliwiając prawidłowe wnikanie olejo-wosku w drewno.


    Sposób użycia:
    • Nanosić równomiernie cienką warstwę przy użyciu wałka welurowego o krótkim włosie, przeznaczonym do systemówvolejowych((ok.50g/m2). W przypadku słabo niechłonnego lub/i gęstego, twardego drewna należy zmniejszyć nakładaną ilość aby zapewnić odpowiednie wnikanie emulsji w drewno. W razie konieczności zrezygnować z nakładania emulsji wałkiem i stosować szpachlę aż do uzyskania równomiernego zabezpieczenia powierzchni podłogi.
    • W klimacie o temperaturze 20°C i wilgotności powietrza ok. 50% czas schnięcia wynosi ok. 10 godz.(przez noc). Niskie temperatury i niedostateczne wietrzenie przedłużają czas schnięcia.
    • Aby zapewnić jednorodną powierzchnię, należy w ciągu 24 godzin nanieść drugą, cienką warstwę emulsji 850 szpachlą podwójną (ok.10-15 ml/m²) i natychmiast spolerować białym padem. Ze względu na szybki proces schnięcia przy szpachlowaniu, należy odpowiednio podzielić powierzchnię aby uniknąć zaschnięcia nanoszonej warstwy 850 przed polerowaniem padem. W zależności od rodzaju drewna może być konieczne drugie nanoszenie szpachlą.
    • Jeżeli chcemy osiągnąć klasę antypoślizgowości R9, to wówczas nie polerujemy podłogi !
    • 850 nie nadaje się na Ipe, Mahagoni, Palisander, Afrormozj brazylijski Orzech - w tym przypadku zalecamy użycie Forbo Eurocol Oil Wax Duo 869
    • Przy nakładaniu 850 na Akacje, Bambus, wędzony Dąb, Eukaliptus, Teak, oraz Tigerwood należy zwrócić uwagę na nanoszenie jednej, oszczędnej i cienkiej warstwy. W przypadku drewna egzotycznego może nastąpić wydłużenie czasu
      schnięcia ze względu na zawarte w drewnie naturalne składniki (np.Jatoba, Merbau, Meranti). Zaleca się przeprowadzenie prób we własnym zakresie, ewentualnie spróbować zagruntować wcześniej olejem impregnacyjnym Forbo Eurocol 879.
    • Przed zastosowaniem 850 na przystosowane płyty OSB należy je przeszlifować i dokładnie odkurzyć.
    • Podłogi korkowe i płyty OSB schną generalnie dłużej, ze względu na strukturę powierzchni. Nadmierne naniesienie emulsji ipowoduje wydłużenie czasu schnięcia i nadmierną lepkość powierzchni. W takim przypadku należy usunąć nadmiar nałożonej emulsji 850 i po tym zaraz zaimpregnować olejem Forbo Euroclean 879. Alternatywnie można nanieść 850 szpachlą i natychmiast spolerować białym padem. Następnego dnia - po wyschnięciu –
      należy wałkiem welurowym nanieść 850 , bez konieczności polerowania padem. Ten sposób zalecamy na problematycznych
      rodzajach drewna oraz w celu osiągnięcia klasy antypoślizgowej R9.
    • Uszkodzone miejsca można reperować w późniejszym okresie porzez dodatkowe nałożenie emulsji 850.




  • Gwarancja jakości
  • Ochrona zdrowia (BHP) i środowiska
    Klasa zagrożenia : Brak.
    Ochrona zdrowia i środowiska : Karta charakterystyki produktów Forbo Eurocol zgodnie z Dyrektywą UE 91/155. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Unikać jedzenia, picia i palenia podczas przetwarzania produktu. Puste pojemniki należy poddawać recyklingowi. Związane pozostałości materiału mogą być utylizowane jako odpady domowe.
    Karta charakterystyki : Więcej informacji znajduje się w karcie charakterystyki dostępnej na stronie www.forbo-eurocol.de
    GISCODE : Ö60+
    LEED : LZO 400,5 g/l
    DGNB : LZO 45 %
    Telefon kontaktowy dla alergików : Informacje dla alergików: +49 361 730410, +48 61 862 13 82.
    Substancje wywołujące alergię : Zawiera bis(2-etyloheksanian kobaltu). Może powodować reakcje alergiczne.


  • Opakowania
    ArtykułNazwa produktuOpakowanieJednostka wysyłkowa
    850Eurofinish Oil Wax
    Metalowe wiaderko 2,5 l
    2/Karton
    144/Paleta