Ringmajanduse põhiolemus seisneb loodusvarade hoidmises, hoides alal toodete ning nende osade kvaliteedi ja väärtuse.
Ringmajanduse jaoks on kõige parem jäätmete tekkimist üldse vältida. Üle 20 aasta vastu pidava põranda valimine on eelistatud iga paari aasta tagant põranda väljavahetamisele.
Kui see pole võimalik, aitab sellise põranda valimine, mida on lihtne eemaldada. See annab võimaluse seda kusagil mujal korduskasutada või lihtsustab põranda ringlussevõttu.
Säästvad täiustused ei piirdu CO2-neutraalsusega. Aitame luua ringluspõhist maailma, valides Marmoleumi materjaliringluse olelusringi igast aspektist sulgemise tee. Altpoolt saate teada, kuidas me sulgeme Marmoleumi materjaliringluse.
Loodusvarade taastumisvõime on ringmajanduse alus. Olemuselt on linoleum biotsükliga toode. See tähendab, et looduslikud toormaterjalid saaks põhimõtteliselt kompostida ja kiiresti kasvavate uute looduslike toormaterjalide toitainena tagasi maapinda viia.
See on ainus viis, kuidas siduda tootes CO2, vältides korvamismehhanismide kasutamise vajadust. Ringlussevõetud, töödeldud (nt kakaokoored ja tallõli) ja korduskasutatavate materjalide kasutamine on ringmajanduse põhimõte, mis on Marmoleumi valmistamisel juba ammu kasutusel.
Teistsuguse tehnilise lahendusega on Marmoleum muudetud ringluspõhiseks mitmes tootelahenduses, näiteks põrandalt ülesvõetav Marmoleum Click Cinch LOC või Marmoleum Modulari vahetatavad ja ujuvpaigalduse lahendused.
Tõeliselt ringluspõhise põrandakatte väljatöötamine on meie uuendusmeeskonna jaoks esmatähtis projekt.
Linoleumitehastes korduskasutatakse valdavat osa linoleumijäätmetest Marmoleumi toodete valmistamiseks. Muid väärtuslikke jäätmevooge, nagu džuut või mööblilinoleumi põhimiku paberijäägid, pakutakse tootjatele, kes töötavad need ümber üliväärtuslikeks või sotsiaalselt vastutustundlikeks toodeteks.
Eesmärk on jäätmeid prügilasse/põletamisele üldse mitte saata. On palgatud ettevõtteväline jäätmekäitlusnõustaja, et vähendada ja väärindada kõiki ülejäänud jäätmevoogusid.
Linoleumi tarneahelas rakendatakse ringlusmajanduse põhimõtteid ristlaadimise logistika abil ja materjalide, näiteks kaubaaluste korduskasutamise teel. Marmoleumi pakend on valmistatud taastuvast toorainest tehtud paberist ja seda kasutatakse paigaldamisel sageli uuel otstarbel kas maskeeriva kaitsepaberi või šabloonina.
Paigaldamise ajal pole vaja jäätmeid tekitada. Meie tehastele lähedal asuvates riikides pakub Forbo teenust „Põrandale tagasi“.
Paigaldusjäägid kogutakse kokku ja lisatakse meie tegevuskohtades ringlussevõtusüsteemi. See aitab saavutada Marmoleumi 43% ringlussevõetud materjalide sisaldust. Arvestage ka seda, et lehtpõrandakattega võrreldes vähendab moodulpõrandakate paigaldusjäätmeid umbes 7% võrra.
Kasutusetapil on kõige olulisem ringmajanduse põhimõte toote pikk kasutusiga. Marmoleumi peamised tugevused on vastupidavus ja ajatu kujundus. Marmoleumi kasutusiga saab veelgi pikendada kattematerjali UV Careshield abil, mis võimaldab seda renoveerida või koguni taastada uuele tootele omase välimuse.
Kasutusea lõppedes on Marmoleum põhimõtteliselt kompostitav, ehkki see on mitte-eelistatud väheväärtuslik lahendus.
Alates 2018. aasta algusest on algatatud Renoleumi projekte ning koos partneritega on tarbimisjärgsete linoleumipõrandate jaoks välja töötatud mitu pärast olelusringi lõppu ümbertöötamise kontseptsiooni.