Vertės perkūrimas pabaigoje
Norime padėti pagrindus geresnei ateičiai. Tai reiškia, kad turime kilti ant praeities pamatų.
Kad grindų danga atitiktų žiedinės gamybos principus, turime pakeisti visuotinį požiūrį nuo gyvavimo laiko pabaigos iki kitos gyvavimo laiko pabaigos. Mažiausią poveikį aplinkai darančių grindų dangų sprendimų, skirtų perdirbti ir pakartotinai naudoti, kūrimas.
Trump.tiksl.–vėl pan.ar perd.95% ir daug.atl.
Penktasis ir paskutinis iššūkis yra vertės perkūrimas ciklo pabaigoje. Siekiame pakartotinai panaudoti arba perdirbti 95 % arba daugiau mūsų produktų atliekų bei aktyviai prisidėti prie pagrindinių vietinių perdirbimo programų visame pasaulyje, kad medžiagos ir toliau būtų naudojamos.
Siekdami užtikrinti, kad pabaigoje pavyktų perkurti vertę, pradedame nuo pradžių: produktus kuriame atsižvelgdami į žiediškumą ir naudotojus. Mūsų grindų sprendimai yra patvarūs ir pritaikyti konkrečiam tikslui.
Kiekvienais metais mūsų žiediniu principu pagamintų grindų asortimentas didėja. Pavyzdžiui, laisvai klojamų grindų sprendimai leidžia susigrąžinti klijais ir pagrindo medžiagomis neužterštus panaudotus produktus, todėl juos lengviau naudoti pakartotinai ar perdirbti.
Grindų dangų pramonės palikimas
Naujos paskirties suteikimas medžiagoms, kurios priešingu atveju būtų išmestos, nėra lengvas procesas. Būti poveikiu klimatui besirūpinančia įmone, kuriai reikia sutvarkyti po montavimo likusius likučius bei panaudotas grindų sistemas, gali atrodyti brangu ir sudėtinga bei ne visada skaidru.
Tačiau mes privalome būti skaidrūs. Nė vienas grindų gamintojas nesugebėjo surinkti ir perdaryti grindų dangų likučius tokiu mastu, kokiu reikia. Turime susitvarkyti su grindų dangų pramonės palikimu, kuris, deja, nebuvo kuriamas žiedinės gamybos principu. Šią kliūtį turime įveikti prieš susigrąžindami ir perdirbdami viską, ką pagaminame.
Perdirbti ne visada galima
Nemėginame perdirbti visų mūsų grindų atliekų. Gal ir skamba keistai, tačiau kartais tiesiog dar negalime, o kartais tą daryti yra tiesiog neatsakinga.
Šiuo metu su likučiais tvarkomės keliais būdais:
• Dėl centralizuoto perdirbimo dirbame su žaliavų tiekėjais. Pavyzdžiui, vertinamos chemikalų perdirbimo vinilui galimybės.
• Medžiagų naudojimas mūsų pačių gamyboje, pavyzdžiui, vartotojų panaudoto linoleumo, vinilo ir kt.
• Dirbame su klientais, kad pailgintume grindų tarnavimo laiką arba jas renovuotume.
• Bendradarbiaujame su išorinėmis šalimis dėl tinkamų sprendimų. Pavyzdžiui, kai kurios linoleumo atliekos naudojamos kaip užpildas cementro pramonėje.
• Dirbame su atliekų tvarkymo įmonėmis, pavyzdžiui, tirdami biologinį irimą ar kitaip panaudodami kuo daugiau energijos per deginimo procesą.
MŪSŲ IŠŠŪKIAI
Vietinių perdirbimo programų nustatymas
Kol grindų dangos visuotiniu mastu negali būti visiškai žiedinės, pradėjome kurti regioninio masto sprendimus, aktyviai siūlydami montavimo atliekų grąžinimo programas, kai tai yra tvariausias sprendimas, atsižvelgdami į išmetamą anglies dioksido kiekį dėl logistikos. Taip galime apeiti dabartinius ribojimus ir judėti link rytojaus.
Atgal į grindis programos jau veikia Švedijoje, Prancūzijoje, Nyderlanduose, JK ir JAV.
tonų linoleumo
tonų vinilo
tonas tekstilės