Izvēlēties valsti

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

BUJ — pārstrāde un dzīves cikla beigas

Mūsu pārliecība ir tāda, ka nepietiek tikai ar izturīgu un ilgtspējīgu grīdas segumu risinājumu radīšanu — ir tiem arī jānodrošina atbildīgas dzīves cikla beigas. Šajā biežāk uzdoto jautājumu lapā atradīsit informāciju par mūsu grīdas segumu pārstrādes un dzīves cikla beigu iespējām. Ja neatrodat atbildi uz jūs interesējošu jautājumu, sazinieties ar mums, lai saņemtu turpmāku palīdzību.


Kuri no jūsu produktiem ir brīvi stāvoši (ieklājami bez līmes)?

Vispār bez līmes ieklājamie grīdas segumi (nav ieteicams izmantot arī fiksācijas līmi) ir šādi: Coral Click, Modul’up, Allura Ease, Allura Puzzle, Allura Click, Colorex Plus, Enduro Click, Colorex Plus un Marmoleum Click. Eternal de Luxe un Step Fastfit var ieklāt bez līmes stingri norobežotās platībās. Mūsu ātrās ieklāšanas risinājumus skatiet šeit.

Kāda ir jūsu vīzija vai nākotnes mērķis attiecībā uz brīvi stāvošajām sistēmām (bez līmes)?

Mūsu mērķis ir piedāvāt bez līmes ieklājamus brīvi stāvošus grīdas segumus visās produktu kategorijās (tekstils, vinils un linolejs), lai ikvienam pircējam būtu izvēle.

Kāds ir jūsu nākotnes mērķis vai vīzija attiecībā uz pārstrādi?

Saskaņā ar ilgtspējības programmu vēlamies, lai visi mūsu produkti saturētu vismaz 20 % pārstrādātu materiālu. Tāpat visiem produktiem vēlamies izveidot ieklāšanas atgriezumu atpakaļpieņemšanas shēmas. Šobrīd vislabākais rezultāts šajā ziņā ir produktam Tessera Create Space, kas satur veselus 75 % pārstrādātu materiālu.

Vai jums ir atpakaļpieņemšanas vai pārstrādes programmas? Vai varat garantēt, ka manis nupat iegādātais grīdas segums tiks pieņemts atpakaļ?

Mūsu programmā “Atpakaļ pie grīdām” (“Back to the Floor”) ir vairākas atpakaļpieņemšanas shēmas. Šo programmu aktivitāte ir atkarīga no vietējām organizācijām — dažās atpakaļpieņemšanas programma ir ieviesta jau sen, citviet tā ir tikai sākusies.

Sazinieties ar vietējo tirdzniecības organizāciju, lai iegūtu informāciju par konkrētajā valstī pastāvošajām atpakaļatdošanas programmām un vienošanos par nesen vai tikko nopirktu grīdas segumu pieņemšanu atpakaļ.

Ko jūs darāt ar atpakaļ pieņemtajiem materiāliem?

Mums ir vairāki atpakaļ pieņemto materiālu turpmākas izmantošanas veidi, un mēs pētām arvien jaunas to izmantošanas iespējas. Diemžēl atpakaļ atdoto materiālu iestrāde mūsu pašu produktos ne vienmēr ir iespējama. Pašreizējie risinājumi ir šādi:
• iestrāde mūsu pašu produktos (tā ir mūsu prioritārā izvēle; pēc pieņemšanas atpakaļ materiāli tiek šķiroti);
• iestrāde citos produktos sadarbībā ar ārējiem partneriem;
• materiālu pārstrādāšana pildvielās citām nozarēm (piemēram, cementa rūpniecībai).

Ja nav cita risinājuma, materiālus nododam ar vidi saistītiem partneriem, kuri no atkritumiem iegūst pēc iespējas daudz enerģijas.

Vai jūs pārstrādājat paraugus un/vai paraugu bukletus?

Šobrīd pētām iespējas, kā pieņemt atpakaļ paraugu bukletus un tos pārstrādāt. Taču jāņem vērā, ka paraugu bukleti ir izgatavoti no kartona, uz kura ir uzlīmēti mūsu produkti. Lai nodrošinātu pienācīgu pārstrādāšanu, šīs trīs sastāvdaļas būtu jānodala cita no citas un jāpārstrādā atsevišķi. Šobrīd vēl neesam ieviesuši atbilstošu pārstrādes procesu, taču aicinām atdot mums atpakaļ paraugu bukletus, kas jums vairs nav nepieciešami.

Tāpat aicinām atdot atpakaļ vecos paraugus, lai tos varētu atkārtoti izmantot vai pārstrādāt.