Izvēlēties valsti

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Pārstrāde un dzīves cikla beigas

Vērtības atgūšana dzīves cikla beigās

Ritiniet, lai atklātu

VĒRTĪBAS ATGŪŠANA DZĪVES CIKLA BEIGĀS

Mēs vēlamies likt pamatu labākai nākotnei. Tas nozīmē būvēšanu uz pagātnes pamatiem.

Lai nodrošinātu grīdas segumu cirkularitāti, mums ir jāmaina domāšana — nevis līdz dzīves cikla beigām bet līdz viena dzīvescikla beigām. Jāveido grīdu segumu risinājumi, kas minimāli ietekmē apkārtējo vidi un ir pārstrādājami un atkārtoti izmantojami.

Theme 5 intro image

Sākt no sākuma

Mūsu īstermiņa mērķis ir atkārtoti izmantot vai pārstrādāt 95% vai vairāk produkcijas atkritumu.

Piektais un pēdējais no mūsu galvenajiem izaicinājumiem ir vērtības atgūšana dzīves cikla beigās. Mūsu mērķis ir atkārtoti izmantot vai pārstrādāt 95% vai vairāk produkcijas atkritumu un aktīvi iesaistīties vietējās pārstrādes sistēmās visā pasaulē, lai nodrošinātu materiālu apriti.

Lai panāktu vērtības atgūšanu dzīves cikla beigās, ir jāsāk no sākuma, radot uz cirkularitāti un lietotājiem orientētus izstrādājumus. Mēs veidojam izturīgus un mērķim piemērotus grīdu segumu risinājumus.

Mūsu cirkulāro grīdas segumu klāsts paplašinās ik gadu. Piemēram, brīvi stāvošos segumus var atgūt bez līmes vai klona piesārņojuma, tādējādi atvieglojot produkcijas atkārtotu izmantošanu vai pārstrādi.

Pārstrādes konteiners

Pārredzamība

Grīdu segumu nozares mantojums

Rast jaunu pielietojumu materiāliem, kas citādi tiktu izmesti, var būt sarežģīti. Rūpes par klimatu, pārstrādājot pēc uzstādīšanas radītos pārpalikumus un lietotus grīdu segumus, var izmaksāt dārgi un nebūt pārredzami.

Taču mums ir jābūt pārredzamiem. Neviens grīdu segumu ražotājs nav spējis savākt un atkārtoti izmantot grīdu segumu pārpalikumus nepieciešamajos apjomos. Mums ir jāsadzīvo ar grīdu segumu nozares mantojumu — agrāk tā nebija radīta cirkularitātei. Šis šķērslis ir jāpārvar, lai mēs varētu atgūt un pārstrādāt visu, ko saražojam.

Roka tur brilles | bud-helisson-465328-unsplash

Kā mēs apstrādājam savus atkritumus

Pārstrāde ne vienmēr ir iespējama

Mēs nemēģinām pārstrādāt visus mūsu grīdu segumu produkcijas atkritumus. Var šķist dīvaini, bet reizēm tas vienkārši nav iespējams, savukārt citreiz tas būtu nepraktiski un bezatbildīgi.

Šobrīd mēs apstrādājam pārpalikumus dažādos veidos.

• Sadarbība ar izejmateriālu piegādātājiem, lai nodrošinātu centralizētas pārstrādes sistēmas. Piemēram, tiek aplūkota vinila ķīmiska pārstrāde.

• Pārstrādātu materiālu, piemēram, lietota linoleja, vinila atgriezumu u. c. izmantošana ražošanā.

• Sadarbība ar klientiem, lai pagarinātu grīdu kalpošanas laiku vai atjaunotu tās.

• Sadarbība ar citām pusēm, lai rastu dažādus risinājumus. Piemēram, daļu linoleja atkritumu var izmantot kā pildvielu cementa ražošanā.

• Sadarbība ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, piemēram, pētot atkritumu bioloģisko noārdāmību vai cenšoties iegūt maksimāli daudz enerģijas no atkritumiem kā kurināmā.

Līkumaini ceļi caur mežu | Foto autors Klejs Benkss (Clay Banks), Unsplash.com

MŪSU IZAICINĀJUMI

Mēs vēl neesam raduši risinājumus it visam

Mums ir jāņem vērā vietējie apstākļi

Materiālu sastāvs ierobežo pārstrādi

Nozares iniciatīvas un sadarbības

Atpakaļ pie grīdām

Vietēju pārstrādes programmu izveide

Lai grīdu segumu nozare varētu kļūt pilnībā cirkulāra globālā mērogā, mēs izstrādājam risinājumus vietējā mērogā, aktīvi piedāvājot uzstādīšanas atkritumu savākšanas programmas gadījumos, kad tas ir ilgtspējīgi, ņemot vērā nepieciešamo loģistikas pasākumu radītos oglekļa izmešus. Šādi varam pārvarēt noteiktus ierobežojumus un virzīties tālāk nākotnē.

Programmas “Atpakaļ pie grīdām” jau aktīvi darbojas Zviedrijā, Francijā, Nīderlandē, Apvienotajā Karalistē un ASV.

Programmas “Atpakaļ pie grīdām” logotips

2021. gadā mēs savācām un pārstrādājām:

  • 40

    tonnas linoleja

  • 317

    tonnas vinila

  • 7

    tonnas tekstila

KĀ MĒS RISINĀM IZAICINĀJUMUS būvniecībā