Mēs izvēlamies zaļo ceļu
Dabīgi izejmateriāli
Marmoleum ir dabīgs grīdas segums, kas izgatavots no 97% dabīgiem izejmateriāliem, no kuriem 70% ir tādi, kas ātri atjaunojas, turklāt 43% ir otrreizējās pārstrādes izejvielas. Galvenie tā ražošanā izmantotie materiāli ir linsēklu eļļa, ko iegūst no linu augu sēklām, koka milti no kontrolētiem mežiem, un džuta, kas ir dabīga odere, uz kuras tiek veidots linolejs.
Dabīgā dzīves vide
Marmoleum īpašu padara tas, ka šis materiāls tiek pilnībā ražots no dabīgiem izejmateriāliem, kas ir iegūti dabā, kur tie aug un atjaunojas, bieži vien tikai 12 mēnešu laikā. Džuta un lini ir viengadīgi augi, kuru ražu var novākt līdzīgi kā kviešus vai kukurūzu. Kolofonija ekstrakcija ir pastāvīgs process, bet koka milti, kas ir koksnes ražošanas atkritumi, tiek iegūti no Eiropas mežiem. Kaļķakmens krājumi ir ļoti bagātīgi.
Bioloģiskā noārdīšanās
Tas viss padara Marmoleum par dabīgu grīdas segumu, kurš pēc 30 un vairāk gadu kalpošanas var uzsākt savu dzīvi no jauna. Marmoleum var izmest atkritumos, jo tas bioloģiski noārdās. Alternatīva iespēja ir Marmoleum sadedzināt, jo tam ir augsta siltum-atdeve un no tā var iegūt vairāk siltuma enerģijas, nekā patērēts tā ražošanas procesā. Tas atspoguļo pilno dzīves ciklu, no kā ieguvēja ir daba.