Końcowa wartość produktu
Chcemy stworzyć lepszą przyszłość.
Oznacza to budowanie na fundamentach przeszłości.
Aby wykładziny podłogowe wpisywały się w model gospodarki o obiegu zamkniętym należy stworzyć rozwiązania podłogowe, które mają najmniejszy możliwy wpływ na środowisko i są przeznaczone do recyklingu i ponownego wykorzystania.
ABY UCZESTNICZYĆ W TWORZENIU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI
Aby stać się prawdziwie zrównoważonym, musimy zamknąć ten cykl. Robimy to poprzez ciągłe ulepszanie naszych ofert modułowych i znajdowanie sposobów na ich recykling po zakończeniu okresu eksploatacji oraz współpracę z lokalnymi programami recyklingu. Projektujemy również podłogi z materiałów pochodzących z recyklingu, aby Twoje stare podłogi mogły być ponownie wykorzystane dziś i jutro. Chcemy mieć pewność, że wykładziny podłogowe nadają się w pełni do recyklingu i pomagają wdrożyć opłacalne ekonomicznie systemy zbiórki, ponieważ nie wszystkie materiały mogą być poddawane recyklingowi w nieskończoność. Oznacza to, że otrzymujesz produkty o recyklingu do 25% ze źródeł, takich jak sieci rybackie i odpady post-konsumenckie.
ton linoleum
ton wykładzin PCV
ton wykładzin tekstylnych
Tworzenie lokalnych programów recyklingu
Dopóki nasze rozwiązania podłogowe nie będą nie będą w pełni spełniać wymogów obiegu zamkniętego w skali globalnej, zaczęliśmy opracowywać rozwiązania na skalę regionalną, aktywnie oferując programy odbioru odpadów instalacyjnych w przypadkach, w których jest to najbardziej zrównoważona opcja, biorąc pod uwagę ślad węglowy niezbędnej logistyki. W ten sposób możemy ominąć obecne ograniczenia i przygotować się na jutro.
Programy Back to the Floor są już realizowane w Szwecji, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii i USA.
Recykling nie zawsze jest opcją
Nie staramy się przetwarzać wszystkich odpadów podłogowych w ramach naszych własnych produktów. Może to zabrzmieć dziwnie, ale czasami po prostu jeszcze nie możemy, a czasami jest to nawet nieodpowiedzialne.
Obecnie istnieje wiele sposobów radzenia sobie z odpadami:
• Współpraca z dostawcami surowców w celu scentralizowanego recyklingu. Na przykład badany jest recykling chemiczny winylu.
• Wykorzystanie materiałów własnej produkcji, m.in. takich jak linoleum konsumenckie.
• Współpraca z klientami w celu przedłużenia żywotności podłóg lub renowacji podłóg.
• Współpraca z partnerami zewnętrznymi w zakresie rozwiązań. Na przykład część odpadów linoleum jest wykorzystywana jako wypełniacz w przemyśle cementowym.
• Współpraca z przedsiębiorstwami utylizacyjnymi, np. w zakresie badań nad biodegradacją lub w inny sposób pozyskiwania jak największej ilości energii poprzez spalanie.
Nasze wyzwania
Czy masz pytania na temat recyclingu i końca eksploatacji produktu?
Zapoznaj się z naszymi często zadawanymi pytaniami